Jako ekspert w dziedzinie produkcji trawy z rolki, bierzemy na siebie uprawę i dostarczanie Państwu najwyższej jakości trawników rolowanych. Nasz sekret to połączenie odpowiedniej mieszanki traw ze specjalnie opracowaną metodą pielęgnacji. Wszystko po to, by móc dostarczyć Państwu spełniający najwyższe wymagania produkt, który będzie cieszył przez długie lata. Kluczem do pełnego zadowolenia z trawnika z rolki jest przygotowanie terenu oraz późniejsze dbanie. Dlatego w niniejszym artykule dzielimy się z Państwem wskazówkami ważnymi dla wszystkich posiadaczy darni rolowanej. Zapraszamy do naszego poradnika.

 

 

 

Produkcja trawy z rolki - najczęstsze pytania

Odpowiadamy na najczęstsze pytania związane z produkcją trawy z rolki.

1. Jak przygotować teren pod trawnik z rolki? Przede wszystkim należy uporządkować podłoże - oczyścić je z kamieni, ewentualnych śmieci oraz chwastów. Następnie należy rozpulchnić ziemię za pomocą łopaty lub glebogryzarki, a następnie wyrównać. Teren, na którym jest kładziona trawa z rolki nie musi być płaski. Jeśli planujemy instalację automatycznego systemu nawadniania, należy to zrobić przed położeniem trawnika. Również przed ułożeniem trawy warto nawieźć glebę, a kolejno ją wyrównać. Dopiero na tak przygotowane podłoże, można kłaść darń.

2. Jak układać trawnik? Z rozłożeniem trawy z rolki poradzi sobie niemal każdy. Wystarczy rozłożyć pasy darni, rozpoczynając od równej krawędzi (np. ogrodzenia). Kolejne pasy powinny do siebie przylegać, jednak nie zachodzić w żadnym miejscu, a ewentualne nadwyżki odciąć ostrym nożem. Kolejny etap to dociskanie trawy wałem. Na koniec wystarczy trawę podlać i odczekać około tygodnia, aż będzie można w pełni z niej korzystać.

3. Jak wygląda pierwsze koszenie trawnika z rolki? W momencie, gdy trawa zrośnie się z podłożem, a jej długość osiągnie około 10 cm, czas na pierwsze koszenie. Skracamy wówczas źdźbła do długości około 6 cm, a kolejne zabiegi powtarzamy nie częściej niż co tydzień. Wraz z kolejnym koszeniem, można obniżać wysokość noża. Po 2-3 koszeniach uzyskamy pełne zagęszczenie.

4. Na czym polega pielęgnacja trawy z rolki? Choć ten rodzaj trawnika wymaga mniej zabiegów niż tradycyjny, należy pamiętać - prócz koszenia - o regularnej wertykulacji (podcinanie darni), aeracji (napowietrzanie) oraz wałowaniu. Trawa rolowana jest odporna na choroby i szkodniki, nie rosną na niej chwasty, dlatego nie trzeba martwić się o ich usuwanie.

5. Czy warto inwestować w trawnik z rolki? Jedyna poważniejsza wada trawy z rolki to fakt, że jej cena przewyższa koszt tradycyjnego trawnika z siewu. Oprócz tego ma same zalety. To natychmiastowy doskonały efekt, oszczędność czasu, długi okres użytkowania. Inwestycja w trawnik rolowany może się przełożyć na wzrost atrakcyjności nieruchomości, na której znajduje się teren z trawnikiem wyglądającym jak zielony dywan. Należy pamiętać, że kupując trawę z rolki bezpośrednio u producenta, można znacząco obniżyć jej koszt.

Jesteśmy przekonani, że dostarczane przez nas trawniki z rolki spełnią wszelkie Państwa oczekiwania. Służymy pomocą i doradztwem w zakresie wyboru oraz pielęgnacji trawy. Trawa z rolki produkcja - Trawniki agro - skontaktuj się z nami i zamów trawnik z rolki, który odmieni Twój ogród.