Trawnik z rolki to szybkie i wyjątkowo wygodne rozwiązanie, które zachwyca swoim wyglądem niemal od razu po rozłożeniu. To jednak zaledwie jeden z wielu powodów, dla których warto decydować się na trawę w rolkach.  

Wyjątkowo szybkie efekty

Jednym z kluczowych powodów, które przemawiają za zakładaniem trawy z rolki, są niemal natychmiastowe efekty. Dzięki temu stanowi ona idealny wybór dla osób niecierpliwych. Do ukorzenienia darni dochodzi w tym przypadku już po kilku dniach. Co więcej, niedługo po rozłożeniu trawnika można bez obaw po nim spacerować i użytkować go nawet w intensywny sposób. W przypadku trawy z siewu na rezultaty trzeba czekać dłużej – przynajmniej kilka miesięcy. 

Prosty proces zakładania trawnika

Proces zakładania trawnika z rolki jest naprawdę prosty. Na podłożu wystarczy bowiem rozłożyć pasy trawy, kładąc je metodą zakładkową jeden przy drugim. Następnie należy już tylko docisnąć darń do podłoża, wyrównać brzegi oraz krawędzie i nie zapominać o intensywnym, obfitym podlewaniu. To wszystko! Przed przystąpieniem do zakładania trawy w rolkach trzeba jednak odpowiednio przygotować podłoże. 

Możliwość założenia trawnika w całym okresie wegetacyjnym

Dużą zaletą trawy w rolce jest także możliwość zakładania jej w dowolnej chwili niemal przez cały okres wegetacyjny. Niezależnie od tego, czy założysz trawnik w maju, wrześniu czy listopadzie, w każdym z tych momentów uzyskasz zamierzony efekt. 

Niezwykły efekt wizualny

Trawnik zakładany z rolki gwarantuje dokładnie takie rezultaty, na jakich zależy użytkownikowi. Zachwyca on żywą, soczystą zielenią i tworzy wokół posesji wyjątkowy efekt wizualny, przypominający gęsty i miękki dywan. Cała powierzchnia trawy w rolce jest równa, a trawiaste pasy można zakładać nawet na nietypowym, trudniejszym podłożu oraz w wietrznych miejscach – w przeciwieństwie do nasion nie przemieszczają się one przy silnym wietrze. Jeżeli odpowiednio nawozimy, podlewamy i pielęgnujemy trawę, jest ona także pozbawiona niechcianych chwastów. O regularnym nawożeniu oraz koszeniu warto zatem pamiętać i w przypadku trawy z rolki, odwdzięczy się nam ona pięknym wyglądem na długie lata. 

Wysoka trwałość trawy w rolkach

Kolejnym powodem, dla którego warto zakładać trawę w rolkach, jest wysoka wytrzymałość takiego trawnika. To rozwiązanie odporne zarówno na rozmaite choroby i zniszczenia, jak również na szkodniki czy trudne warunki atmosferyczne, np. przymrozki lub susze. Dzięki temu trawnik z rolki zdaje egzamin w wielu miejscach.

Jeśli od dawna zastanawiasz się, czy warto założyć w ogrodzie trawę z rolki, powyższe argumenty z pewnością pomogą Ci podjąć decyzję. W Trawniki Agro pomożemy Ci wybrać idealny gatunek trawy, oferując przy otwarty cennik i indywidualne podejście. Jako jedyny producent trawy z rolki Szczecin i trawy z rolki Gorzów zapewniamy także własny transport wraz z rozładunkiem – na terenie całej Polski.