Trawa w rolce to sposób zakładania trawnika, który z roku na rok zyskuje coraz większą ilość zwolenników. Nic w tym dziwnego – jest to rozwiązanie pełne zalet, gwarantujące niemal natychmiastowe efekty. Dlaczego jeszcze warto postawić na tę metodę? 

Trawa z rolki – co ją wyróżnia?

Trawa z rolki to jedna z metod zakładania trawnika, wykorzystywana zarówno
w przydomowych ogrodach, jak i na placach zabaw czy boiskach sportowych. Najlepsze warunki do jej wzrostu panują w miejscach wilgotnych, do których dociera dużo słońca. Pasy trawy o gęstej darni rozwijane są na przygotowanym podłożu na tzw. zakładkę. Darń musi zostać ponadto mocno dociśnięta do podłoża, a brzegi i krawędzie trawnika – odpowiednio wyrównane. Do jej ukorzenienia dochodzi zazwyczaj po kilku dniach intensywnego podlewania pasów trawy. Trawa w rolce to nie tylko szybkie, ale i wygodne rozwiązanie – niezależnie od terenu, na którym ma zostać rozłożona. 

Kluczowe zalety trawy w rolce – poznaj je

Trawnik z rolki to rozwiązanie, które niesie za sobą wiele zalet. Przede wszystkim, rezultaty widoczne są w tym przypadku niemal natychmiast – w przeciwieństwie do trawy z siewu, na którego efekty trzeba czekać co najmniej miesiąc. Już zaledwie kilka dni po rozłożeniu trawiastych pasów mogą być one użytkowane bez najmniejszych obaw. Ponadto trawę w rolkach można zakładać przez cały okres wegetacyjny – w dowolnej chwili między majem a listopadem. Tego rodzaju trawnik zachwyca swoim zdrowym wyglądem już z większej odległości – to zasługa jego wyjątkowych, soczystych kolorów. Odpowiednio podlewana, nawożona i pielęgnowana trawa z rolki jest też całkowicie pozbawiona chwastów. W Trawniki Agro stosujemy nowoczesne techniki wysiewu i sięgamy po specjalnie wyselekcjonowane odmiany traw dwóch różnych klas. 

Trawniki Agro, czyli trawa z rolki zachodniopomorskie

Cena trawy z rolki idzie w parze z jakością tej metody, estetyką oraz szybkością efektów. Wyszukując w Internecie frazy takie jak „trawnik z rolki cena” lub „trawa w rolkach cena” z pewnością zobaczysz różne kwoty, uzależnione m.in. od firmy. Trawniki Agro – producent trawy w rolkach z województwa zachodniopomorskiego – oferuje swoim Klientom publiczny cennik. Oznacza to, że ostateczny koszt trawnika zależny jest m.in. od konkretnego obszaru – sam wprowadzasz niezbędne dane, a system oblicza orientacyjną cenę założenia trawnika wraz z dostawą i rozładunkiem. Transport oferujemy jako jedyny producent trawy z rolki w okolicy – możesz także zamówić montaż systemów nawadniających lub kompleksową pielęgnację trawy. Na cenę wpływa więc także zakres usługi. 

Jeśli poszukujesz trawy z rolki w Szczecinie lub trawy z rolki w Gorzowie, specjaliści Trawniki Agro pomogą Ci zadbać o wygląd Twojej działki lub ogrodu. Rolki wykonujemy na indywidualne zamówienie, biorąc pod uwagę potrzeby każdego Klienta. Konkurencyjne ceny i wyjątkowo szybka realizacja to tylko część zalet oferowanych przez nas trawników!