Trawa z rolki oraz trawa z siewu to dwie najpopularniejsze metody zakładania trawnika. Zarówno jeden, jak i drugi sposób ma swoje zalety i wady. Co stanowi największy plus trawników w rolkach, a co przemawia za wyborem tego wysiewanego? Sprawdźmy!

Trawa w rolce – plusy i minusy

Trawa w rolkach to szybki i wygodny sposób na założenie trawnika – nie tylko w ogrodzie, ale również na innych terenach. To rozwiązanie pełne zalet – jedną z nich są zdecydowanie natychmiastowe efekty.

Co więcej, tego rodzaju trawnik można zakładać niemal przez cały okres wegetacyjny – od marca aż do listopada. Dużym atutem trawy z rolek jest także możliwość użytkowania już kilka dni po rozłożeniu. Sprawdza się ona zwłaszcza na obszarach o mniejszej powierzchni. A czy trawnik z rolki ma jakieś wady? Przede wszystkim, nie jest on przystosowany do każdych warunków – nadaje się głównie do miejsc nasłonecznionych i wilgotnych. Trawa w rolce stanowi też zdecydowanie droższe rozwiązanie niż ta z siewu. Cena ta idzie jednak w parze z szybkimi rezultatami i niezwykle estetycznym wyglądem. Odpowiednio pielęgnowane trawniki tego rodzaju są w stanie naprawdę zachwycić! Po wpisaniu w wyszukiwarce fraz „trawa w rolkach cena” czy „trawnik z rolki cena” możesz spotkać się z różnymi cenami. W trawniki.agro.pl posiadamy cennik publiczny – po wprowadzeniu kilku danych sam obliczysz orientacyjny koszt założenia trawnika z rolki na konkretnym terenie. Oferujemy trawę z rolki wraz z dostawą oraz rozładunkiem. To rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w przydomowym ogrodzie, jak i na działce, placu zabaw czy boisku sportowym. Jesteśmy jedynym producentem trawy w rolkach z dostawą – a ponadto oferujemy pielęgnację trawnika oraz montaż systemów nawadniających.

Trawa z siewu – jakie ma wady, a jakie zalety?

Trawa z siewu to równie popularne rozwiązanie co trawa z rolki. Jej największą zaletą jest zdecydowanie niski koszt. Wysiew pozwala również na założenie trawnika na większych terenach, a samo rozprowadzanie nasion jest nieco mniej pracochłonne niż rozwijanie pasów z darnią. Co więcej, trawa z siewu jest przystosowana do różnych warunków. Niestety, pierwsze efekty widoczne są zdecydowanie później – co najmniej po miesiącu od dnia wysiewu można zobaczyć kiełkujące źdżbła trawy. Na efekt zielonego dywanu trzeba czekać ponad rok. Wymaga to dużego nakładu pracy, środków finansowych oraz wiedzy. Ponadto, założenie trawnika jest możliwe wyłącznie w kilku momentach roku – głównie w okolicach maja, sierpnia i września. Po rozprowadzeniu nasion na podłożu nie można deptać danego obszaru przez dłuższy czas – w przeciwieństwie do trawy z rolek, po której można chodzić już kilka dni po rozłożeniu.

Trawnik z rolki czy wysiewany – który z nich wybrać?

Jeśli nie wiesz, czy w Twoim przypadku korzystniejsza okaże się trawa z rolki, czy trawa z wysiewu, zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów. Jednym z nich jest powierzchnia, na której chcesz założyć trawnik. Jeżeli to przydomowy ogród, plac zabaw gospodarstwa czy działka agroturystyczna, lepszy wybór stanowi trawnik z rolek. Jeśli natomiast zależy Ci na przykryciu ogromnej powierzchni – np. dużego boiska sportowego – bardziej opłacalny może się okazać wysiew. Druga istotna kwestia dotyczy czasu – trawa w rolkach to niemal natychmiastowe rezultaty! W przypadku wysiewanego trawnika na piękny, zielony dywan będziesz musiał poczekać wiele miesięcy. Przygotowanie podłoża i pielęgnacja jest podobna w obu przypadkach. To, który rodzaj trawnika wybierzesz, zależy wyłącznie od Ciebie!

Jeśli szukasz trawa z rolki zachodniopomorskie wraz z transportem, rozładunkiem i ułożeniem, czekamy na Ciebie w trawniki.agro.pl. Dopasujemy ofertę do Twoich osobistych potrzeb i stworzymy Twój wymarzony trawnik na zamówienie – w przystępnej cenie i z szybką realizacją!